Jakie kolory widzi pies?

Niektórzy z Was pewnie nawet nie zdają sobie sprawę, że gdy kupiują dla psa czerwoną zabawkę czy zielone posłanie pies nie zdaje sobie sprawy, że otaczają go tak cudne kolory.

Nasze ukochane psy widzą świat podobniejak daltonści, którzy nie odróżniają czerwonego od zielonego.

Naukowcy dowiedli, że psy widzą głownie na żólto i niebiesko a do tego dużo kolorów postrzegają w różnych odcieniach szarości.

Mając do wyboru zabawkę dla psa w kolorze zielonym, czerwonym lub niebieskim wybierzemy tę niebieską. Zielona i czerwona będzie wyglądała jak jak zmieszanie szarości i żółtego i będzie stapiała się ze światem jaki widzi pies czyli światem w kolorze szaro-żółtym.

Percepcja psa jest także inna niż u ludzi.

Poniższe zdjęcie pokazuje jak widzi człowiek a jak pies. Pies widzi bardzo wąski zakres tego co widzimy my. Pamiętajmy też, że psy są o wiele niższe od nas. My widzimy wszystko z góry natomiast mały pies np York będąc na spacerze w parku widzi głownie źdźbła trawy przed sobą.

A na koniec troche żartem a troche serio ale tak też widzą psy dlatego pamiętajmy by pies był na smyczy a jesli ma tendencje do podjadania psiej kupy to dajmy mu suszone żwacze do kupienia w każdym sklepie zoologicznym lub w internecie. Ponadto pamiętajmy o regularnym odrobaczaniu psa.